تلفن :

66903901 ،66903902 ،66910163

فکس :

66936239

تلگرام :

اینستاگرام :

آدرس
دفتر فروش : تهران ، خیابان کارگر شمالی ، خیابان قدر

پلاک 6 ، واحد 3

کارخانه: شهرک صنعتی ایوانکی ، خیابان کوشش 1

تهران - ایرنا - با تلاش محققان، محلول دستگاه‌های سل کانتر برای آنالیز خون در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی فراهم شده و در حال حاضر بخشی از نیاز محلول این مراکز در داخل کشور فراهم شده است.

 

 

 

دستگاه‌های سل کانتر یکی از پرکاربردترین و اصلی‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی است و با این دستگاه می‌توان تعداد گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید، پلاکت‌ها و هموگلوبین را اندازه‌گیری کرد.

 

 محمد امین یکی از مدیران شرکت فن‌آوری روز آزمون، روز شنبه در این مورد به خبرنگار علمی ایرنا گفت: محققان ما با سعی و تلاش خود موفق به تولید محلول دستگاه سل کانتر نوع پارشیال و فول دیف شدند.

وی با اشاره به اینکه محلول دستگاه سل کانتر برای آنالیز خون مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: آزمایشگاه‌های تشخیص طبی با استفاده از این محصول می‌توانند خون را از لحاظ گلبول‌های سفید، گلبول قرمز، هموگلوبین و پلاکت‌ها مورد ارزیابی قرار دهند.

کفیل ادامه داد که این محلول باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا با دستگاه سل کانتر سازگار باشد. اگر محلول قدری از استانداردهای لازم فاصله داشته باشد، دستگاه امکان ارزیابی خون را ندارد.

وی با اشاره به اینکه ما توانایی تامین نیاز محلول آزمایشگاه‌های کشور را داریم، افزود: با توجه به شرایط موجود اگر این محلول‌ها تولید نمی شد، برخی دستگاه‌های آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، غیر فعال می شدند.

کفیل اظهار داشت: بخشی از این محلول ها وارداتی بوده و بخشی هم در ایران ساخته می شد، اما ما اولین و تنها شرکتی هستیم که محلول های دستگاه سل کانتر فول دیف را تولید کردیم.

وی ادامه داد: هرچند این محلول آماده ارایه به آزمایشگاه‌های داخل کشور می باشد اما برخی از آنها از محلول وارداتی استفاده می کنند. شرکت های واردکننده دستگاه، برخی آزمایشگاه‌ها را مجبور به استفاده از محلول وارداتی می کنند.

کفیل به افزایش درخواست آزمایشگاه ها برای این محلول ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: باتوجه به افزایش نرخ ارز، آزمایشگاه ها تمایل پیدا کرده‌اند که از این محلول استفاده کنند.

وی بیان داشت: مجوز محلول دستگاه سل کانتر از اداره کل تجهیزات پزشکی اخذ شده و گواهی ایزو ۹۰۰۰۱ و ۱۳۴۸۵ برای این محصول ایرانی دریافت شده است.

این اقلام به همراه ۲۲ قلم تجهیزات پزشکی در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

 

مصاحبه خبرگزاری ایرنا با شرکت فناوری روز آزمون